Blog


Image

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon, kısa sürede ağrısız bir şekilde istenmeyen tüylerden etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl kökünde meydana gelen yüksek ısı, kökün tahrip olmasını sağlar. Böylece derinin üst tabakalarına zarar vermeden kıl dökülür ve bir daha da çıkmaz. Bu yöntemde lazer ışınları, kıl kökünü tahrip eder, kılı çevreleyen dokuya ise herhangi bir zarar vermez. Lazerler radyoaktif olmadığı için mutajen etkileri de yoktur. Lazerin deriye uygulanması sırasında deri altındaki doku ve organlara herhangi bir etkisine dair bulgu yoktur. Göz hariç vücuttaki her bölgede uygulanabilir.

Cilt bakımı neden gereklidir?

Cildimiz UV ışınları, makyaj sigara, stres, yanlış beslenme gibi nedenlerden zaman içerisinde dengesini kaybeder. Sadece estetik değil, sağlık açısından da temizlik ve bakımımıza özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından faydalıdır. Cilt bakımı cildin asitlik derecesini düzenlemek, gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamakta oldukça önemli bir unsurdur.

Kimler cilt bakımı yaptırmalıdır?

20 yaşından sonra yüzünde hiçbir problem olmayanlar ayda bir kez cilt bakımı yaptırmalıdır. Akne, sivilce tedavisi, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için cilt bakımı uygulanmaktadır.

Cilt bakımı için hangi yöntemler kullanılıyor?

Kişinin günlük aktivitesini engellemeyecek lunch- time peeling, kimyasal peeling, gözeneklerin temizlenmesini sağlayan derin peeling’lerin yanı sıra, cilt tipi ve ihtiyacına göre serum, masaj ve akneyle sivilceleri kurutmak için maskeler uygulanıyor. Problemsiz ciltlerde ayda bir kez, ergenlik çağındaki sivilce problemleri için 15- 20 günde bir cilt bakımı yaptırmak yeterli oluyor.

G5 Selülit Masajı Nedir?

G5 masajı hızlı titreşimlerle ve iterek sıkılaştırma yöntemiyle fazla yağların yakılmasını sağlar. G5 Selülit Masajı; dolaşımı geliştirir, ağrı giderir, bitkinlik ve yorgunluk giderici özellikleri de bulunmaktadır. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen masaj, özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitten kurtulmada çok daha etkili olarak kullanılmaktadır. Sıradan bir el masajına oranla 10 kat daha güçlü bir masaj etkisi sağladığından, etkisi son derece fazladır.