Sık Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nedir ?

Kalıcı makyaj yöntemlerinden en çok tercih edilen işlem olan Microblading uygulaması özel bir kalem yardımı ile ve tamamen teknik bilgi ve tecrübe ile yapılır .

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Kaç Seans Yapılır ?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması tecrübeli ve Profesyonel bir elde 1 seansta bitirilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri nasıl etki eder?

Bölgesel zayıflama yöntemleri, depo edilmiş yağların yapısını çeşitli teknolojiler ile bozulmaya uğratır. Bu bozulma sonrasında da vücut bahsettiğimiz yağları ileride kullanamayacağı için lenf ve kan dolaşımı ile vücuttan atar.

Estetik Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Toplumda Estetik ameliyat hiç iz bırakmayan bir ameliyattır şeklinde yaygın bir kanı vardır. Pek çok estetik ameliyattan sonra bakanlar belirgin bir iz göremezler. Ancak bu ameliyatın izsiz yapıldığı anlamına gelmemektedir. Estetik ameliyat için uygun ameliyat malzemesi ve özel sütür materyalleri kullanılır, çok az da olsa, mutlaka bir iz kalır. Ancak estetik ameliyatlarda bu izler bir yerlere gizlenir. Örneğin burun estetiği ameliyatında burun deliklerinin içine, göz kapağı estetiği ameliyatlarında göz kapağı içinde, kulak operasyonlarında kulak arkasına gibi. Bazı ameliyatlarda ise izlerin tamamını gizlemek mümkün değildir. Yani kısaca istisnasız olarak her ameliyat kesisi bir iz bırakır. Kalan iz miktarı hastanın bünyesine, dokuları iyileşme hızına bağlıdır.

Burun ameliyatından sonra gözlük takabilir miyim?

Burun estetiği sonrasında işlemin zorluğuna ve hastanın durumuna göre kişinin gözlüklerini işlemden ne kadar süre sonra kullanabileceği kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rinoplasti işlemi sonrası yaklaşık bir hafta boyunca burnu korumak ve kemikleri sabit tutmak gerekir. Burun hala yumuşak bir dokuya sahip olduğundan gözlüklerin ağırlığının iyileşen burun kemiklerine baskı yapması burun şeklini deforme edebilir, bu nedenle iyileşme tamamlanana dek burnun basınçtan korunması gerekir. Burun kemikleri henüz tamamen iyileşmediği için herhangi bir soruna neden olma riskini göze almamak adına kişilerin gözlük kullanmak için en az iki ay olmak üzere bazı durumlarda altı ay kadar beklemeleri önerilir. İyileşme dönemi sonrası bile hafif çerçeveli gözlük kullanımı tavsiye edilir.

Burun ucu düşmesi nedir?

Burun ucu düşmesi, hastaların en sık sorduğu sorulardan bir tanesidir. Burun ucu düşüklüğü burnun görünümü ile ilgili bir tanımlamadır. Bu görünüm burnun doğal görüntüsü ile alakalı olabileceği gibi geçirilen kazalar veya buruna alınan darbeler sonucunda da oluşabilir. Estetik ameliyat sonrası düzgün ve doğru yapılmış bir burun ucu düşmez. Burun ucu düşmesi kıkırdak çatısının teknik hata ile korunması gereken yerlerinden kesilmesi sonucunda oluşabilir. Burun estetiği ameliyatından yıllar sonra burun ucunun aşağı düşmesi ise, derialtı dokularının incelmesi, elastik liflerin azalması, derinin yaşlanması sonucu oluşan fizyolojik bir durumdur. Burun estetik ameliyatı yapılmamış kişilerde bile yaşlanma ile oluşabilen bir durumdur.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Doğum Yapılabilir mi?

Karın germe estetiği ameliyatı, karın bölgesinde diyete ve egzersize dirençli yağ birikimi olan, karın bölgesinde çatlak ve sarkma bulunan, karın kasları zayıflamış olan kişilere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Karın germe estetiği ameliyatından sonra hamile kalınması ve doğum yapılması mümkündür. Çünkü karın germe ameliyatı sonucunda anatomik olarak hamile kalmaya engel teşkil edecek bir durum oluşmaz. Ancak erken dönemde hamile kalınması durumunda alınacak olan kiloların ve gebeliğin karın duvarında yaratacağı değişikliklerin ameliyatın etkilerini azaltması olasılığı vardır. Bu nedenle eğer yeni bir hamilelik düşünülüyorsa karın germe estetiği operasyonundan 1-2 yıl sonra bir planlama yapılması tavsiye edilir. Ayrıca karın germe estetiği ameliyatından sonra oluşan yeni gebelikte aşırı kilo alınır ve verilirse karın duvarının yeniden gevşemesine ve derinin yeniden sarkmasına bağlı olarak ikinci bir karın germe estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Liposuction tekrarlanabilir mi?

Liposuction yüksek miktarda yağlanma şikayeti bulunan hastalar için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Genellikle geniş alanlar için 3 ile 6 ay arasında değişen sürelerde uygulama tekrarı tavsiye edilir. Vücudun yağ artışının bulunduğu farklı bölgelerde de uygulama tekrar edilebilir. Ancak hastanın liposuction sonrası beslenme düzenine dikkat etmemesi yeniden bölgesel yağlanmanın oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle işlem sonrası egzersiz ve diyet uygulamasına devam edilmesi önerilir. Daha önce ilgili bölgeden bir yağ alımı yapılmış fakat yeniden aynı yerde yağlanma durumu oluşmuş kişiler için de uygulama tekrar edilebilmektedir.

Meme estetiği meme kanserine yol açar mı?

Meme estetiğinin kansere neden olup olmadığı hastalar tarafından sık sorulan sorular arasındadır. Bilimsel araştırmalar sonucunda silikonun meme kanserine neden olduğuna dair bir kanıt yoktur. Özellikle son yıllarda silikon protezler zararlı madde içermemektedir. Aynı zamanda, vücutta patlama ve silikon jeli pratikte yayılma fırsatı bulamaz. Bu protezlerin, sert bir cisim veya güçlü bir etki durumunda bile patlama riski çok düşüktür. Daha önce belirtildiği gibi, kanser oluşumu üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Ameliyatsız kepçe kulak tedavisi var mıdır?

Kepçe kulak genel olarak erkeklerde görülse de bu rahatsızlık erkek ve kadınlarda ortak bir sorun olarak çocukluk çağından itibaren rahatsızlık vermeye başlar. Kepçe kulak, normalde herhangi bir rahatsızlığa sebep vermemektedir. Kepçe kulak sorunu kişinin kendisini hem psikolojik hem de fiziksel açından kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Özellikle ergenlik çağındaki çocuklar kepçe kulak problemi için sürekli çözümler aramaktadırlar. Ancak bu durum ameliyatsız olarak tedavi edilememektedir. Kepçe kulağın tedavisi tıp dilinde otoplasti olarak bilinen cerrahi yolla yapılmaktadır. Toplum içerisinde kendisini rahat hissetmeyen kişiler de otoplasti tedavisi ile daha normal boyutlara sahip kulaklara sahip olabilmektedir.

Botox’un etkisi ne kadar sürer?

toksinuygulamalari, botilinum toksin adı verilen nörotoksinin kontrollü olarak laboratuvar ortamında üretilmesi ile ortaya çıkan ilaca verilen genel isimdir. Botox kırışıklıkları azaltmak ve yaşlanma belirtilerini en aza indirmek amacı ile sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Günümüzde gelişen farkındalık ile her meslekten, her yaştan, her sosyal sınıftan insanın yüksek talep gösterdiği başarılı bir tedavi yöntemidir. toksinuygulamalari uygulaması etkisi yaklaşık 4-6 ay kadar sürer. Erkeklerde kaslar daha kuvvetli olduğu için toksinuygulamalari etkisi daha az sürer. Bunun yanı sıra kasları zayıf olan kişilerde ve tekrarlayan toksinuygulamalari uygulamalarında etki 8-9 aya kadar çıkabilir. Genel olarak toksinuygulamalari uygulamasının 4-6 ayda bir tekrarlanması önerilir.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusunun kalıcılığı ise kişinin yaşam tarzına, fiziksel özelliklerine ve uygulama tekniğe göre 6 ay- 24 ay arasında devam eder.

Bişektomi ile Hollywood yanağı aynı işlem midir?

Bişektomi ameliyatının; Hollywood yanağı, Hollywood çenesi, yanak eritme, yanak inceltme, yüz zayıflatma, yanak aldırma, yanak estetiği, yanaktan yağ aldırma, yanak zayıflatma, ameliyatsız yanak inceltme, yüz küçültme, yüz yağı eritme, yanak yağı aldırma, yanak daraltma gibi farklı isimleri kullanılmaktadır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Erkek ve kadın vücut yapılarının değişik olması, yağlanma çeşitlerinin de farklı bölgelerde yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Örneğin kadınlar; sıklıkla basen, göbek, kalça gibi inatçı yağlanma bölgeleri için uygulamayı tercih ederken erkekler daha çok sırt, karın, meme ve belin yan tarafları gibi bölgelerdeki yağlanmaların giderilmesi için çaba gösterir.

  • Kalça
  • Basen
  • Üst bacak ve iç dış kısımları
  • Karın ve bel bölgesi
  • Diz üstündeki dış ve iç bölgede oluşan yağ dokusu
  • Gıdı Bölgesi
  • Kulakların alt ve ön bölgesi
  • Dizlerin iç yanları
  • Kolların arka ve ön kısımları
  • Ayak bileği dış ve iç kısmı

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Geçmiş yıllarda uygulanan epilasyon yöntemlerinden kaynaklı olarak “yaz aylarında epilasyon yapılmaz” algısı olduğu bilinmektedir. Fakat teknolojinin ilerlemesiyle farklı lazer cihazları ve soğutucu başlıklar sayesinde bu algının yanlış ve eski bir düşünce olduğunu belirtmek gerekiyor. Lazer epilasyon uygulaması her mevsim yapılabilmektedir. Fakat yaz aylarında epilasyon uygulanan bölgenin güneş ışınlarından korunabilmesi için güneş kremleri kullanılması tavsiye edilmektedir. Güneş kremi ile korunabildiği sürece rahatlıkla güneşli ve sıcak havalarda uygulanması mümkündür.

Çene Dolgusu ( Jawline) Yaptırmak Kimler için Uygundur?

Jawline dolgu tekniği çene hattına yapılan dolgular için kullanılan tekniğe verilen isimdir. Ortalama kalıcılık süresi 1 – 2 yıldır. Daha dengeli ve keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen ya da çekici ve simetrik bir yüz hattına sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Bunlar dışında çene kısmında farklı şekil bozukluklarına sahip olan herkes, Jawline dolgusu yaptırabilir. En sık rastlanılan bozukluklar; hacim eksikliği, çenenin geride olması, küçük olması, asimetrik bir görünümde olması ya da çene altı sarkması olarak sıralanabilir.